Co je to pneumokokové onemocnění? Patří mezi ně infekce středního ucha, infekce krve, pneumonie nebo bakteriální meningitida.

Co je to pneumokokové onemocnění? Patří mezi ně infekce středního ucha, infekce krve, pneumonie nebo bakteriální meningitida.

Invazivní pneumokokové onemocnění je podmínkou ohrožující život, který je fatální v 10 procentech případů. Starší lidé a lidé se základními zdravotními stavy mají vyšší riziko než ostatní vážné komplikace.

Existují dva hlavní typy pneumokokového onemocnění: neinvazivní a invazivní, protože neinvazivní je méně závažný. krev.

s. Pneumoniae se může šířit z nosu a krku do horního a dolního dýchacího cesty. Mezi příznaky patří obvykle tekutina ve středním uchu, otok ušního bubínku a eara. Pokud se ušní bubín stane perforovaným, může hnis odtékat do ušního kanálu. Obvykle to trvá až 3 týdny a často postihuje děti mladší 5 let. Mezi jeho příznaky patří bolest, otok a něha kolem tváří, očí a čela. Neinvazivní typ a vyskytuje se uvnitř hlavního orgánu nebo v krvi člověka. Často postupuje rychle na sepse. Mezi příznaky patří horečka, zimnice a snížená bdělost.

 • Sepse: Jedná se o potenciálně život ohrožující infekční odpověď těla. Mezi příznaky patří horečka, zimnice, dusná kůže, zmatek, rychlá srdeční frekvence, potíže s dýcháním a těžká bolest. šňůra. Mezi příznaky patří tuhý krk, bolest hlavy, zmatek, citlivost na světlo a horečku. Příznaky se však mohou lišit a některé se nemusí objevit vůbec.
 • Pneumonie: Jedná se o vážné onemocnění plic. Mezi příznaky patří bolest na hrudi, potíže s dýcháním, kašel, horečka a zimnice. Kost
 • Septická artritida, infekce v kloubu
 • Všechny IPD potřebují naléhavou lékařskou léčbu.

  Diagnóza

  Kdy Diagnostika pneumokokových onemocnění se lékař zeptá na příznaky a provede fyzické vyšetření.

  testy mohou zahrnovat:

  rentgenový rentgen hrudníku: Obraz vytvořený rentgenem může odhalit „stín“, který označuje pneumonii nebo tekutinu v pleurální dutině, také, také Znamení kapes hnisu zvaných empyém. Lékař může také chtít vyzkoušet sputum člověka, plus tekutinu z plic, kloubů, kostí, kolem srdce nebo tekutiny z abscesu.

  Pokud by infekce mohla být vážná, lékaři pravděpodobně začnou Léčba a předepište průběh antibiotik dříve, než obdrží výsledky těchto testů. Komplikace než ostatní. Stav

 • Lidé s oslabeným imunitním systémem
 • Lidé s chronickými onemocněními, jako je cukrovka, srdeční choroby, onemocnění ledvin, porucha užívání alkoholu, dysfunkce sleziny
 • Lidé kteří žijí v zařízeních dlouhodobé péče
 • Každý, kdo kouří tabák
 • Lidé se sluchadlem známým jako kochleární implantát Šíření?
 • s. Bakterie pneumoniae jsou běžné v krku a nosech dětí. Bakterie se nerozšíří kontaminovaným potravinami nebo vodou.

  Pokud však má osoba slabý imunitní systém, bakterie se mohou pohybovat z krku do plic, krve, dutin, středního ucha nebo mozku. To může vést k potenciálně závažné infekci.

 • užívá léky k potlačení imunitního systému, například po transplantaci nebo pro autoimunitní stav
 • prochází určitými lékařskými ošetřeními, jako cardiol jiná spotřeba je chemoterapie
 • Smlouvy o další závažné infekci, jako je chřipka
 • Prevence: očkování

  Existuje nejméně 90 kmenů S. pneumoniae a žádná vakcína proti nim nemůže chránit. Vakcíny však mohou pomoci zabránit infekci nejběžnějšími kmeny bakterií.

 • pneumokoková polysacharidová vakcína (ppsv23)
 • Lékaři doporučují určité rutinní vakcinace k ochraně dětí a starších dospělých před pneumokokovou onemocněním.

  Kdo potřebuje imunizaci?

  Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučují následující očkování:

  • PCV13 pro všechny děti mladší 2 roky.
  • PCV13 a PPSV23 pro všechny dospělé ve věku 65 let a více. Mají astma. Tyto příznaky obvykle rychle zmizí a obvykle nejsou vážné.

   Lékař může poskytnout více rad o tom, kdo by měl mít očkování a jak často. /

   Každý, kdo měl závažnou alergickou reakci na PPSV23, PCV13 nebo PCV7, což je starší verze konjugované vakcíny, by z jedné dávky neměla mít další. Závažné alergické reakce jsou však vzácné. Skládá se z složek bakteriální kapsle. Člověk se často zotaví z mírné pneumokokové infekce bez jakékoli léčby. V některých případech však lékař doporučí antibiotika, aby se zabránilo komplikacím. Mohou okamžitě předepsat širokospektrální antibiotika, než přesně zjistí, které bakterie jsou zapojeny, protože čekání může být nebezpečné.

   Pokud testy ukazují, jaké bakterie způsobují problém, může lékař změnit antibiotika na cíl Specifický mikrob. U některých lidí a některých podmínek, a tak lékař může předepsat kombinaci antibiotik.

   Někteří lidé, kteří mají závažnější onemocnění, budou muset trávit čas v nemocnici. Příznaky člověka jsou závažné, mohou potřebovat doplňkový kyslík a jiné formy léčby, v závislosti na tom, jaký typ infekce t Ahoj, mají. Dopad těchto onemocnění závisí na jejich typu a zdraví osoby, kterou ovlivňuje.

   Léčba je antibiotiky, ale očkování je nezbytné pro prevenci mnoha typů pneumokokových onemocnění u dětí, starších lidí a těch s oslabeným imunitním systémem.

  • Plicní systém
  • Infekční choroby / bakterie / viry

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents