Jak řekl jeden lékař, glaukom lze vysvětlit jako instalatérství.

Jak řekl jeden lékař, glaukom lze vysvětlit jako instalatérství.

V meruňkách také najdete kartenoidy, které vám pomohou zlepšit zrak.

4. Mrkev: Pravděpodobně jste už hodně slyšeli o mrkvi a důvodu, proč je skvělá pro vaše oči! Mrkev, která obsahuje hodně vitamínu A a antioxidant beta karoten, je vynikající pro zdraví vašich očí. Pomáhají také předcházet slepotě!

5. Vejce: Toto je další typ jídla, které je velmi dobré pro vaše oči. Vejce mají skvělé vitamíny a také síru, lecitin, aminokyseliny a další. To vše pomůže předcházet problémům s očima, jako je šedý zákal, později v životě.

6. Sója: Máte rádi sójové mléko? Pokud ano, máte štěstí, protože sója obsahuje vitamín E, přírodní protizánětlivé látky a další skvělé vitamíny. Kromě toho lze sójové mléko sóju nalézt také v jiných produktech, jako jsou fazole, jogurt a další potraviny.

7. Hořká čokoláda: Pokud máte chuť na sladké, máte štěstí! Existuje jeden lahodný dezert, který pomůže vašim očím. Hořká čokoláda obsahuje flavanoidy a to pomůže chránit krevní cévy ve vašich očích. Pomozte tedy své čočce a rohovce zůstat ve skvělé kondici tím, že budete občas jíst hořkou čokoládu. Můžete to sníst bez viny s vědomím, že děláte svým očím dobře!

Takže teď, když máte skvělý seznam potravin, které pomohou vašemu zraku a celkovému zdraví očí, zamiřte do obchodu s potravinami a zásobte se těmito klíčovými potravinami.

Zdraví vašich očí je velmi důležité, protože musíte v nadcházejících letech dobře vidět, aniž byste měli problémy! Berte tedy svůj zrak vážně a začněte jíst potraviny, které vám pomohou zlepšit zrak již nyní.

Dr. Tyrie Jenkins, jedna z nejlepších chirurgů LASIK v USA, uvádí 10 hlavních důvodů, proč LASIK zlepší kvalitu vašeho života.

1. Nové sebevědomí, nové sebevědomí, nové já

2. Okamžité uspokojení. Většina pacientů má právo řídit den po operaci LASIK.

3. Lepší vidění než dříve. Studie ukazují, že mnoho pacientů s LASIK má lepší vidění, než měli s brýlemi a kontakty. Někteří pacienti uvádějí zlepšení nočního vidění.

4. Pohodlí. Kontakt často způsobuje alergické reakce, svědění, červené oči, pálení a další podráždění. Brýle mohou být ještě horší způsobující bolestivé bolesti hlavy v důsledku tlaku nebo mírně mimo předpis. S LASIKem už tyto problémy nikdy mít nebudete.

5. Svoboda při cestování. Nyní bude ve vaší tašce více místa, protože ta není naplněna roztoky na kontaktní čočky. A už se nemusíte starat o nošení záložní sady kontaktů nebo brýlí.

6. Vizuální svoboda. Jen si představte, že už nikdy nebudete muset přemýšlet o své vizi. A přemýšlejte, můžete si koupit pár slunečních brýlí ze stojanu!

7. Pro atletické lidi je LASIK fantastickou volbou, zvláště pokud micinorm recenze jste vodní člověk. Už se nemusíte bát, že při surfování ztratíte své kontakty. Nebo se na vaše brýle na lodi dostaly vodní skvrny. Mnoho sportů je obtížné nebo nemožné hrát s kontakty nebo brýlemi. Lyžování bez brýlí!

8. Už žádné módní starosti s tím, co si vzít s brýlemi. Vyhoďte to příslušenství.

9. Můžete se ráno probudit a skutečně vidět svět jasně! Jaká skvělá věc, když se můžete probudit a vidět budík. Spěte ještě 10 minut, protože si ráno nemusíte nasazovat kontaktní čočky.

10. LASIK se vyplatí tím, že již nemusíte kupovat kontaktní čočky nebo brýle. Sečtěte, kolik jste za posledních několik let utratili za nákup nových receptů, a uvidíte, že operace LASIK se stává ekonomičtější, než byly kumulativní náklady na kontaktní čočky. Ušetříte také čas, kdy se nebudete muset starat o údržbu kontaktních čoček a jejich nasazování.

Dr. Tyrie Jenkins je specialista na LASIK a PRK se sídlem v Honolulu a nabízí celou řadu oftalmologických služeb. Pro více informací o LASIK, dalších postupech a očních stavech navštivte její webovou stránku www.pathwaytovision.com.

Prodělali jste operaci ke korekci zraku? myšlenky? Pro další myšlenky zjistěte, zda operace Lasik stojí za ty peníze?

Dokážete si představit, že byste ztratili zrak?

Zatímco ztráta zraku a onemocnění očí jsou rozšířené po celém světě, většina lidí si nedokáže představit, jaký by byl jejich život, kdyby neviděli. Zatímco většina rozvinutých zemí má nižší riziko ztráty zraku, mnoho lidí v zemích, jako jsou Spojené státy, stále trpí očním onemocněním, kterému lze předejít. I když mnoha vážným očním onemocněním, jako je makulární degenerace, nelze zcela předejít, existují také studie, které ukázaly, že riziko očních onemocnění souvisejících s věkem lze snížit správným životním stylem a disciplinovanou výživou.

Pět způsobů, jak snížit riziko onemocnění očí

Jezte zdravě, jezte zeleně: Není žádným tajemstvím, že zdravé stravování podporuje energeticky bohatý životní styl bez nemocí. Potraviny, jako je brokolice, špenát a borůvky, jsou nasyceny vitamíny a minerály, které vaše oči potřebují, aby zůstaly zdravé a odvrátily oční onemocnění související s věkem. Živiny nejen pomáhají snižovat riziko různých očních onemocnění, ale také mohou zpomalovat progresi různých očních onemocnění souvisejících s věkem. Pokud máte potíže s konzumací velkého množství zeleniny, možná budete chtít zvážit užívání doplňku zraku obsahujícího lutein jako primární složku. Podle vědecké studie o Luteinu bylo prokázáno, že populární doplněk prospívá zrakové ostrosti u pacientů trpících AMD a zároveň je spojen s širokou řadou výhod pro jasné a zdravé vidění. Chraňte své oči před nadměrným vystavením UV záření: Pokud je venku jasné a slunečné počasí, nasaďte si polarizační brýle, abyste zabránili poškození očí zářením. UV záření poškozuje oči stejným způsobem, jako může způsobit spálení sluncem, a vzhledem k důležitosti vašeho zraku pro každodenní život je nezbytné chránit vaše oči před poškozením. Pokud nosíte kontaktní čočky, zvažte nákup čoček se zabudovanou UV ochranou, jako jsou čočky Oasys od Acuvue, které blokují více než 97 % UV paprsků, které by jinak poškodily vaši rohovku. Cvičte často a hlídejte si váhu: Ve vyspělých zemích je jednou z hlavních příčin ztráty zraku cukrovka, která je úzce spojena se špatnou stravou a sedavým životním stylem. Diabetes obvykle způsobuje pomalou a postupnou ztrátu zraku, jak člověk stárne, zúžením krevních cév v oku, což nutí oko k růstu nových rušivých krevních cév, které omezují a blokují vidění. Pro děti je obzvláště důležité chodit ven a užívat si přírodu: To může znít jako zcela nesouvisející se zdravím zraku, ale pobyt venku může být důležitější, než by si většina uvědomovala. Nedávná studie zjistila, že děti, které často trávily čas venku, měly výrazně snížené riziko rozvoje presbyopie (krátkozrakost). Mnozí spekulují, že mírné vystavení slunečnímu světlu je skutečně prospěšné pro zrak a příliš mnoho času stráveného v uzavřených prostorách před počítači a televizory může přispět k rozvoji krátkozrakosti. Neberte bezpečnostní vybavení jako samozřejmost: Každý rok dojde k tisícům zranění kvůli tomu, že lidé nedbají na důležitost bezpečnostního vybavení. Stručně řečeno, nehody se stávají i těm nejpůvabnějším lidem a vyplatí se nosit ochranné brýle, pokud to znamená zabránit ztrátě zraku na celý život. Pokud jste v laboratoři, obchodě, na střelnici nebo kdekoli jinde, kde mohou být vyžadovány ochranné pomůcky, vězte, že tyto požadavky jsou na místě, aby chránily vaše zdraví!

Dr. Tyrie Jenkins, jedna z nejlepších chirurgů LASIK v USA, uvádí 10 hlavních důvodů, proč bude LASIK

Kromě toho, že budete fit a budete se starat o to, abyste zůstali zdraví, mysleli jste na své oči? Vaše oči jsou rozhodně velmi

Co je glaukom? Co mohu udělat, abych se tomu vyhnul? Jaké léčby jsou k dispozici, pokud je dostanu? To vše jsou otázky, které bychom si měli klást, když uvažujeme o našich očích a zraku.

Glaukom je běžné oční onemocnění, které, pokud se neléčí, může trvale poškodit zrak nebo dokonce vést ke slepotě. I když je poněkud nejasné, co způsobuje glaukom, někteří říkají, že to může být důsledkem špatné stravy, etnického původu nebo pohlaví nebo dokonce genetiky. Naštěstí pro ty, kteří ji mají a včas ji identifikují, existují účinné způsoby, jak zvládat a léčit glaukom.

Co je glaukom?

Jak řekl jeden lékař, glaukom lze vysvětlit jako instalatérství. Pokud se odtok ve dřezu ucpe, voda couvá a v potrubí se zvyšuje tlak. Oko je plné tekutiny, která se neustále vytváří a odvádí. Pokud má oční drén problém nebo se nějak ucpe, zvyšuje se tlak. Tento tlak může poškodit zrakový nerv, což vede ke sníženému vidění nebo dokonce slepotě. Glaukom je obvykle pomalý proces a může zůstat bez povšimnutí a dokonce i nediagnostikovaný po celá léta.

Existují dvě hlavní kategorie glaukomu: glaukom s otevřeným úhlem a glaukom s uzavřeným úhlem. Otevřený úhel neboli chronický glaukom má tendenci postupovat pomalu s malými až žádnými příznaky, dokud nedosáhne významné úrovně. Glaukom s uzavřeným úhlem se může objevit náhle a je často bolestivý. Obojí je léčitelné, jakmile je diagnostikováno.

Jak lze předejít glaukomu?

Bohužel neexistují žádné konkrétní metody prevence glaukomu. Stálá zdravá strava spojená se správnou péčí o zrak pomůže udržet zdravé oči. Pokud je vám méně než 40 let, doporučuje se podstoupit oční vyšetření každých 5 až 10 let. Pomáhá také znát vaši rodinnou historii. Pokud někdo ve vaší rodině měl glaukom, vaše šance, že ho také dostanete, se zvyšuje.

Jaké způsoby léčby glaukomu existují?

Naštěstí existují léčebné postupy, které pomáhají zvládnout a zlepšit život s glaukomem. K dispozici jsou léky, které pomáhají snížit oční tlak způsobený glaukomem – nejčastěji se tento lék podává ve formě očních kapek.

Chirurgie je další možností léčby, která nabízí úlevu pro ty, kteří mají diagnostikovaný glaukom. Lze zvolit nepenetrující proceduru známou jako kanaloplastika. Tato metoda vyžaduje malý řez do oka pro zavedení mikrokatétru, který pomůže zvětšit hlavní drenážní kanál oka. Jakmile byl kanál zvětšen a vyčištěn, mikrokatétr se odstraní a nově utažený a vyčištěný kanálek ​​se podepře stehem. I když to není lék, poskytuje úlevu a udržení úrovně vidění.

Další populárnější léčbou glaukomu je dnes laserová operace, která využívá některé stejné technologie jako operace očí LASIK. Tento méně invazivní postup nabízí dočasnou úlevu od tlaku na oko tím, že umožňuje větší tok oční tekutiny směrem ven. S pomocí zkušeného lékaře je laserová operace schopna uvolnit velký tlak, což zase udržuje vyšší úroveň vidění. Laserové procedury, jako je tato, lze během léčebného období opakovat 2 až 4krát podle potřeby nebo doporučení lékaře.

Každý chce mít dobrý zrak. To platí zejména pro ty lidi, kteří nosili kontaktní čočky resp

Všichni chceme žít déle.

Oprava – Všichni chceme žít déle, lépe, zdravěji, více sexy atd.

A protože takové věci chceme, někteří z nás jsou ochotni hladovět nebo spolknout jakýkoli lék nebo doplněk, který slibuje zastavit nebo zpomalit proces stárnutí.

No, podle výzkumníků z McMaster University plýtváme jejich časem a penězi.

Věda

Jak bylo publikováno v PNAS, vědci vzali skupinu myší, které byly geneticky upraveny, aby předčasně zestárly (kvůli defektu v genu pro polymerázu gama (POLG1), který mění opravný systém jejich mitochondrií) a jednoduše je vystavili 5 měsícům. kardio tréninku (45 minut 3x týdně) dokázali přibrzdit své předčasné stáří.

Ještě více vědy

Doposud se mělo za to, že je to naše celoživotní hromadění mutací mitochondriální DNA, které vede k buněčné energetické krizi, která má za následek progresivní pokles funkce tkání a orgánů, což nakonec vede ke stárnutí.

Předchozí studie „se pokoušely léčit tato zvířata „prášky na cvičení“ a kalorickým omezením, což je strategie, která se považovala za nejúčinnější pro zpomalení stárnutí, a

Tyto studie se setkaly s omezeným úspěchem,

Ale myši v této studii „cvičení jako fontána mládí“ vypadaly stejně mladé jako zdravé myši, zatímco jejich usedlí sourozenci byli plešatí, šediví, fyzicky neaktivní, sociálně izolovaní a méně plodní.

Závěr

Vstaňte z gauče a běžte si zaběhat.

.

Odkaz

PNAS McMaster University

.

Vitamin Water má velmi zajímavý původ…a není to příběh, kterému většina lidí věří.

Pravděpodobně si myslíte, že Coca Cola je síla stojící za fenoménem Vitamin Water. Z hlediska marketingu jsou, ale Vitamin Water měl svůj skromný začátek u muže jménem J. Darius Birkoff. V 90. letech se Birkoff cítil trochu mimo, a tak vyvinul nápoj smíchaný s minerální vodou a vitamínem C. S vědomím, že se stal vítězem, založil společnost Glaceau Smartwater, aby prodávala svůj produkt.

Po několika letech slavila Birkoffova Smartwater úspěch v celém New Yorku. V podílu na trhu předčila hlavně díky tomu, že lidé potřebovali zdravou alternativu limonád. Gigant, Coca Cola, přičichl ke společnosti Glaceau Smartwater, učinil pro ni nepřátelskou nabídku a převzal kontrolu nad společností ve výši 4,1 miliardy dolarů, přičemž si ponechal Bikoffa jako COO dceřiné společnosti. Přejmenovali ji na Vitamin Water a nebylo cesty zpět. Značka zaujala podíl na trhu v Evropě, Austrálii, Mexiku a Kanadě.

Co je ve vodě s vitamínem?

Klíčovou složkou Vitamin Water je voda destilovaná parou. Kromě toho je zde kyselina citrónová a askorbová a fruktóza. Láhev o objemu 20 uncí má 125 kalorií, 32,5 gramů sacharidů, 32,5 gramů cukru a četná množství vitamínů a minerálů, jako je vitamín A, C, B6, B12, niacin a kyselina pantotenová. I když má vitaminová voda více kalorií než čistá voda, sacharidy navíc mohou být po dlouhém tréninku prospěšné.

Která vitamínová voda je nejlepší?

Nejlepší vitaminová voda je nevrlý argument, o kterém se diskutuje a pravděpodobně bude pokračovat tak dlouho, dokud bude vitaminová voda na trhu. Za prvé, ve většině případů nejsou napodobeniny nikdy tak dobré jako skutečné věci. Vitaminová voda je však běžně přirovnávána k cvičebním nápojům jako Powerade Zero, G2 Natural, Zero, Celsius atd…

Zjevní soupeři, jako je Smart Water, a ti, kteří se snaží posunout v žebříčku, jako jsou vody s ovocnou příchutí Poland Springs, nepřekonaly trh jako Glaceau Vitamin Water, jehož největším konkurentem může být nejoblíbenější, Gatorade. Existují tvrzení a studie týkající se cukru v nápojích Vitamin Water. Navzdory tomu je vitaminová voda dobrou náhražkou limonád, protože má méně cukru a obsahuje také vitamíny. Samozřejmě, že čistá voda je celkově nejlepší osvěžující nápoj, ale když někdo hledá náhradu s trochou chuti Vitamin Water se řadí pěkně vysoko.

Autor Bio 

Ivan Dimitrijevic je blogger a online nadšenec na částečný úvazek. Přispívá do mnoha blogů, včetně Passion Projects – {all you need is love}, píše o zdravých nápojích a jídlech.